четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Останати спортови

Егоров и донесе бронзен медал на Македонија од Медитеранските игри

Егоров и донесе бронзен медал на Македонија од Медитеранските игри

Македонскиот борач Владимир Егоров го освои бронзениот медал на Медитеранските игри во Алжир. Тој вечерва во репасажот го победи Абделхак Кербаче со 7:2.

Егоров поведе со 1:0, домашниот борач направи пресврт и дојде во водство со 2:1, а потоа следуваа шест врзани победи за македонскиот борач за конечни 7:2.

Македонското борење вечерва ќе освои уште еден медал, а дали ќе биде златен или сребрен зависи од исходот на борбата на Магомедгаџи Нуров со Фејзулах Актурк од Турција.

Коронавирус