четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 57
home Останати спортови

Џошуа: Ќе се борам со Фјури без појаси, тоа го сакаат луѓето!

Џошуа: Ќе се борам со Фјури без појаси, тоа го сакаат луѓето!

Ентони Џошуа вчера ја загуби титулата на светски шампион во тешка категорија откако од него подобар беше Олександар Осик со одлука на судиите по 12 рунди.

Џошуа одржа прес-конференција по борбата и најави пресметка против Тајсон Фјури или Деонтај Вајлдер без разлика на тоа дали ги има појасите или не.

„Убаво е да се биде непоразен и да ги имате сите појаси, но мене ми е сеедно. Ќе се борам со Фјури или Вајлдер без разлика на тоа дали ги имам појасите. Важно е да сакаат луѓето да ја гледаат борбата. Тоа е важно за борбата за Фјури, ќе имате двајца британски борци кои се борат да дознаат кој е подобар“, вели Џошуа.

Локални избори 2021