петок, 30. септември 2022. Вести денес: 169
home Останати спортови

Џио Струмица шампион на Македонија во одбојка

Џио Струмица шампион на Македонија во одбојка

Одбојкарите на Џио Струмица стигнаа до осмата титула во домашниот шампионат откако во финалната серија славеа над Универзитет во Тетово со 3-0.

Тие последниот меч вечерва на домашен терен го добија со 3-1 во сетови 25-21, 25-18, 20-25 и 25-15.

Претходно финалната серија ја почнаа со предност од 1-0 поради подобриот скор во регуларниот дел од сезоната, а и трилер натпревар триуфмираа и на гостувањето во тетово со 3-2.

.

Коронавирус