сабота, 18. јануари 2020. Вести денес: 1
home Останати спортови

Двојна круна за одбојкарките на Работнички Скопје

Двојна круна за одбојкарките на Работнички Скопје

Одбојкарките на Работнички Скопје се новите македонски шампионки, откако во мајсторката од финалната серија синоќа ја совладаа екипата на Работнички Жени со 3-0.

Резултатот во победи е 3-2 за Работнички Скопје, иако Работнички Жени водеа со 2-0.

Претходно, Работнички Скопје го освои и трофејот во купот. (МИА)