вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 44
home Останати спортови

Две нови имиња во составот на македонската кошаркарска репрезентација

Две нови имиња во составот на македонската кошаркарска репрезентација

Две нови имиња во составот на македонската кошаркарска репрезентација за денешниот меч со Русија кој стартува од 15:30 часот во Арената „Молот“ во Перм.

Селекторот Александар Тодоров го промени ростерот во однос на вчерашниот натпревар со Италија. На местото на Теодор Симиќ и Андреј Митревски, пријавени се Бакоч и Ефремовски.

Се одлучи на натпреварот со домашната селекција да им укаже доверба на следниве играчи:

Дамјан Робев
Виктор Ефремовски
Бојан Крстевски
Дамјан Стојановски
Кристијан Николов
Андреј Магдевски
Бојан Трајковски
Филип Бакоч
Џејкоб Вајли
Војдан Стојановски
Ненад Димитријевиќ
Стојан Ѓуроски.

По три кола во квалификациите за Европското првенство „црвено-жолтите“ имаат три порази. (МИА)

Коронавирус