сабота, 25. јуни 2022. Вести денес: 0
home Останати спортови

Двајца тенисери позитивни на коронавирус пред почетокот на Австралија опен

Двајца тенисери позитивни на коронавирус пред почетокот на Австралија опен

Уште три лица се заразија со коронавирус пред почетокот на Австралија опен, пренесува „FP“. Меѓу нив има двајца тенисери. Како што е забележано, се разболе жена на 20 години и двајца мажи на 30 години.

Вкупно, девет лица поминаа позитивни тестови за време на карантинот пред турнирот.

За потсетување претходно 47 играчи беа во карантин две недели.

Грен слемот во Мелбурн ќе се одржи на 8-21 февруари во Мелбурн.

Коронавирус