недела, 1. октомври 2023. Вести денес: 46
Во живо

Втора годишна конференција на Унија на ветерани на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица

home Останати спортови

Државен шампионат на Македонија во традиционално карате

Државен шампионат на Македонија во традиционално карате

Македонската традиционална карате федерација (МТКФ) денеска во Будо карате центарот Недеви го организира 50. Државен шампионат на Македонија во традиционално карате (кати) за сениори/младинци, јуниори/кадети и деца.

Технички организатори на првенството се карате клубовите „Скопје“ и „Нишијама“.

– Овој шампионат е еден вид тест пред балканскиот шампионат кој ќе се одржи наредниот викенд, 20-22 април 2018 во Трговиште, Романија, соопшти МТКФ.

МИА