сабота, 15. јануари 2022. Вести денес: 0
home Останати спортови

Дрита Ислами го собори државниот рекорд на 400 метри со пречки

Дрита Ислами го собори државниот рекорд на 400 метри со пречки

Атлетичарката Дрита Ислами на вчерашното Државно првенство во атлетика за младинци, по три години, успеа да го собори државниот рекорд на 400 метри со пречки.

Таа вчера имаше резултат од 58.66 што е најдобро време во оваа дисциплина. Државното првенство за младинци во атлетика се одржа во Националната арена „Тодор Проески“

Коронавирус