четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 54
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Останати спортови

Домашен тренинг: Кардио вежби за ефективно слабеење

Домашен тренинг: Кардио вежби за ефективно слабеење

Веруваме дека повеќето од вас практикуваат кардио тренинг за да изгубат несакани масни наслаги. Меѓутоа, доколку овој тренинг не го изведувате на правилен начин, на вашето тело може да му предизвика повеќе штета отколку корист.

Во новото видео на YouTube каналот The Fit Mother Project, д-р Ентони Балдузи ќе ви покаже план со кардио вежби со помош на кои ќе го изгубите вишокот килограми.

Не ви е потребна никаква опрема, а доволни се само 30 минути дневно за да ги добиете посакуваните резултати.

Парламентарни избори 2020