петок, 7. мај 2021. Вести денес: 165
home Останати спортови

Долгополов се повлече од тенисот

Долгополов се повлече од тенисот

Украинскиот тенисер Александар Долгополов објави крај на својата тениска кариера Долгополов веќе подолго време не игра професионален натпревар, уште од Мастерсот во Рим во 2018 година, кога беше елиминиран од Новак Ѓоковиќ.

Тој ја започна својата кариера во 2006 година и успеа да стигне до Топ 15 играчи пред пет години, но поради лични причини се повлече од тенисот.

Коронавирус