сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 0
home Останати спортови

Добри вести од Мелбурн – Сите 507 учесници на АО се негативни

Добри вести од Мелбурн – Сите 507 учесници на АО се негативни

Добри вести пристигнуваат од Австралија пред првиот овосезонски Грен Слем Турнир – Австралија Опен.

Сите 507 тенисери  кои престојувале во хотелот во Мелбурн каде што се појави човек со позитивен тест се негативни на Ковид-19 и така им е одобрено учество на ттурнирот.

„Сите кои се тестираа се негативни“, изјави директорот на турнирот Крег Тилеј.

Австралија Опен и официјално започнува во понеделник, а на трибините е дозволено да има навивачи со 50% од вкупниот капацитет.

ЕУРО 2020

Македонија