понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 4
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Останати спортови

Добивме шампиони: Младите каратисти освоија два златни и два сребрени медали за Македонија

Добивме шампиони: Младите каратисти освоија два златни и два сребрени медали за Македонија

Историски ден за македонското карате и македонскиот спорт.

Петар Спасеновски и Доан Османи денеска станаа европски шампиони во У21, на континенталниот шампионат во карате за помлади категории.

Европското првенство Македонија го заврши со вкупно четири медали, по две златни и две сребрени.

Покрај денешните први места, вчера македонските каратисти Глигор Петков стана вицепампион за јуниори, а претходно Бојан Костов освои сребрен медал кај кадетите.

Коронавирус