четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 115
home Останати спортови

ДЕКИ ШАМПИОНЕ: Од кај св. Јован тргнаа, кај св. Јован се враќаат- вечер голем пречек на плоштад Македонија

ДЕКИ ШАМПИОНЕ: Од кај св. Јован тргнаа, кај св. Јован се враќаат- вечер голем пречек на плоштад Македонија

Македонскиот олимпиец во таеквондо Дејан Георгиевски со олимпиското сребро на вратот, денеска слета на скопскиот аеродром. Со големи овации Дејан беше пречекан од голем број лица, но вечерва во 19:30 часот на плоштад Македонија има организирано голем пречек за спортскиот херој.

-Си дојдовме во нашиот Бутел, од кај св. Јован тргаме, кај св. Јован се враќаме.
Господ со нас! Се гледаме вечер во 19:30 ч на плоштад Македонија! ДЕКИ ШАМПИОНЕ!, напиша тренерот Дарко Костовски на Фејсбук.

Коронавирус