недела, 12. јули 2020. Вести денес: 123
МЕГА БОМБА

Нуклеарна бoмба: Заев зема рeкет од 6 милиони евра! (АУДИО)

home Останати спортови

Дејвис Купот и Купот на Федерации преместени за 2021 година

Дејвис Купот и Купот на Федерации преместени за 2021 година

Последните кола од тениските натпреварувања Дејвис Купот и Куп на Федерациите 2020 се одложени за во 2021 година, пренесува прес-службата на Меѓународната тениска федерација.

Финалето на Дејвис купот требаше да се одржи во Мадрид од 23 до 29 ноември 2020 година, а новиот датум за старт на турнирот беше 22 ноември 2021 година.

Финалето на Купот на Федерациите требаше да се одржи во Будимпешта од 14 до 19 април 2020 година, но беше одложено поради пандемијата на коронавирус. Новите датуми за турнирот се од 13 април до 18 април 2021 година. 

Парламентарни избори 2020