понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 122
home Останати спортови

Дејан и Венцислав Недев на карате семинар во Берлин

Дејан и Венцислав Недев на карате семинар во Берлин

Селекторот и тренерот на Македонската традиционална карате федерација (МТКФ), Венцислав Недев и Дејан Недев, денеска и утре ќе учествуваат на ЈКА карате семинар во Берлин.

Карате семинарот е под водство на Сенсеи Такенори Имура 8 дан.

Како што информираат од МТКФ, Сенсеи Имура важи за еден најдобрите светски карате инструктори кој бил повеќекратен шампион на Јапонија и асистент на големиот светски карате мајстор и основач на ЈКА сенсеи Масатоши Накајама.

МИА

Коронавирус