вторник, 28. септември 2021. Вести денес: 174
home Останати спортови

Дејан Георгиевски се поблиску до олимписките игри во Токио

Дејан Георгиевски се поблиску до олимписките игри во Токио

Дејан Георгиевски повторно во негов стил СЕНИОРСКО ЗЛАТО, категорија +87кг на Г1 турнирот Словенија ОПЕН 2020!

Три победи, сите три со прекини, технички нокаути!

Против Словенија 23:3
Против Србија 30:8
Против Италија во Финале 30:3

Ова вредно злато значи подобра стратна позиција на квалификациониот турнир за олимписка норма на 17 Април во Милано.

Со Господ напред одиме гордо према врвот на светот, македонскиот сениорски таеквондо тим во светскиот врв на овој олимписки спорт !

Коронавирус