понеделник, 28. септември 2020. Вести денес: 134
home Останати спортови

Даниел Стефановски на 15 јуни се бори за светската титула на ВКУ

Даниел Стефановски на 15 јуни се бори за светската титула на ВКУ

Даниел Стефановски на 15 јуни ќе се бори за светската титула на ВКУ во К-1 во Цирих – Швајцарија.

Стефановски истакнува дека противникот се уште не е познат, но дека борбата е закажана на настанот Гладијаторс најт.

Ќе се подготвува напорно за да ја освои и оваа престижна титула, како што минатата година ја освои онаа на Суперкомбат во Романија против Аделин Михаила.

 

 

Коронавирус