четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 127
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Останати спортови

Цела Македонија вечер ќе навива за Турција!!!

Цела Македонија вечер ќе навива за Турција!!!

Македонската одбојкарска репрезнтација може да дојде до осминафиналето на Европското првенство доколку Турција вечерва ја победи Финска.

Друга опција немаме по нашата победа над Словенија. Турција ја победи Белорусија и сега зависиме од оваа селекција и резултатот против Финска.

Турција и Финска се среќаваат од 20-30 часот, значи ќе стрепиме до полноќ за пласман во осминафиналето и настап во Франција.

Извор: dribling.mk

Коронавирус