сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 57
home Останати спортови

Бузалковски најбрз на патеката во Плевен (видео)

Бузалковски најбрз на патеката во Плевен (видео)

Македонскиот мотоциклист Христијан Бузалковски забележа победа на последната трка за сезоната 2018 која се возеше викендов на патеката во Плевен,Бугарија.

Бузалковски беше најбрз во категоријата до 125 кубни см. на „Плевен ГП“.

Тој покрај Европската титула го освои и Бугарскиот национален шампионат и потврди дека оваа сезона е најуспешниот македонски мотоциклист.