сабота, 30. мај 2020. Вести денес: 3
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Останати спортови

Брутално нокаутирање: Три удари по глава и готово (ВИДЕО)

Брутално нокаутирање: Три удари по глава и готово (ВИДЕО)

На ММА мечот во Бирмингем Фабијан Едвардс брутално го нокаутираше Фелк Нет, со неколку директни удари во глава.

Едвардс уште еднаш го оправда „прекарот“ „Убиец“. За момент беше на подот, но потоа се одбрани со три удари во главата на противникот.

Португалецот Нет прими три силни удари во главата по што го загуби тлото под нозете.

За Едвардс ова беше седмата победа во седмиот меч.

Коронавирус