понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 162
home Останати спортови

Брутален тренинг: Тајсон за малку ќе го нокаутираше својот тренер! (ВИДЕО)

Брутален тренинг: Тајсон за малку ќе го нокаутираше својот тренер! (ВИДЕО)

Уште два месеци има до борбата меѓу Мајк Тајсон и Рој Џонс, па нема сомнеж дека сите со нетрпение ги очекуваат боксерите да влезат во рингот.

Тајсон објави снимки од неговите брутални тренинзи, па многумина сметаат дека Џонс згрешил со одлуката да се бори, а тоа го признава и боксерот.

„Кога ќе дојде време за борба, ќе се пресметаме. Тајсон е еден од најексплозивните луѓе кои биле во рингот. Направив грешка што се согласив на ова“, кажа Џонс.

На последниот тренинг, тренерот ќе извлечеше тежок крај.

Локални избори 2021