вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 82
home Останати спортови

Борче Костовски реизбран за претседател на Македонската таеквондо федерација

Борче Костовски реизбран за претседател на Македонската таеквондо федерација

Борче Костовски едногласно е резибран за претседател на Македонската таеквондо федерација (МТФ) на Изборното собрание што се одржа во Скопје. На Собранието присустваа 12 делагати од вкупно 16, соопштија од МТФ.

Костовски беше единствениот канидат за пртеседател на МТФ.

Делегатите го разгледаа и 4- годишниот извештај за работата на МТФ, при што претседателот Борче Костовски детално се произнесе за успесите на македонското таеквондо за време на неговиот мандат.

Тој и се заблагодари на сите тренери, спортисти, судии, делегати за целосната поддршка и соработка,  истакнувајќи  дека заеднички стигнале до тоа овој олимписки спорт да биде еден од најпрепознатливите во државата.

Целиот текст почитајте го на IPON.MK

Коронавирус