среда, 22. септември 2021. Вести денес: 0
home Останати спортови

Борче Костовски: Ова е само почеток, во Париз одиме по злато- Чувајте го Дејан како капка вода на дланка, Македонија ВЕЧНА!

Борче Костовски: Ова е само почеток, во Париз одиме по злато- Чувајте го Дејан како капка вода на дланка, Македонија ВЕЧНА!

Ова е само почеток. Во Париз одиме по злато, истакна тренерот на македонскиот олимпиец во таеквондо Дејан Георгиевски, Борче Костовски од скопскиот плоштад.

Упати две пораки:

-Првата е: Чувајте го Дејан како капка вода на дланка. А втората- Македонија ВЕЧНА!

Коронавирус