вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 186
home Останати спортови

Беретини во финалето на АТП Мастерсот во Мадрид

Беретини во финалето на АТП Мастерсот во Мадрид

италијанскиот тенисер Матео Беретини стигна до најголемиот успех во кариерата и се пласираше во своето прво мастерс финале, откако со 2-0 по сетови 6-4 и 6-4 беше подобар од Каспер Руд.

Италијанецот, кој е десетти светски рекет за него е деби во Мадрид и веднаш стигна до мечот за титулата каде ќе се сретне со засега инзворедниот Александер Зверев.

Германецот да подсетиме го елиминираше Рафаел Надал во четвртфиналето, а вчера во полуфиналето беше подобар од Доминик Тим со 6-3 и 6-4.

ЕУРО 2020

Македонија