четврток, 15. април 2021. Вести денес: 164
home Останати спортови

Балканот во шок: Почина боксерската легенда

Балканот во шок: Почина боксерската легенда

Легендата на југословенскиот бокс, олимпиец, Звонимир Вујин почина на 76 години.

Српските медиуми јавуваат дек Вујин починал во родниот Зрењанин.

Вијун на Олимписките игри во 1968 година кои се одржаа во Мексико Сити освои бронзен медал во лесна категорија. Овој успех тој го повтори и четири години подоцна во Минхен во полувелтер категорија.

Погребот ќе биде одржан утре во Зрењанин.

Коронавирус