понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 111
home Останати спортови

АТП финале: Ѓоковиќ против Медведев, Зверев и Шварцман

АТП финале: Ѓоковиќ против Медведев, Зверев и Шварцман

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ ќе игра во групата „Токио 1970“ на финалето на АТП  во Лондон против Данил Медведев, Германецот Александар Зверев и Аргентинецот Диего Шварцман.

Во втората група „Лондон 2020“ ќе играат Шпанецот Рафаел Надал, Австриецот Доминик Тим, Гркот Стефанос Циципас и Русинот Андреј Рубљов.

Завршниот турнир се одржува по 50-ти пат, последен пат во Лондон пред да се пресели во Торино, а Ѓоковиќ ќе се обиде да ја освои шестата титула. (МИА)

Коронавирус