четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Останати спортови

Андреј Рубљов го освои турнирот во Ротердам

Андреј Рубљов го освои турнирот во Ротердам

Рускиот тенисер Андреј Рубљов успеа да се закити со трофејот на турнирот во Ротердам на АТП 500 и ја запиша осмата АТП титула во кариерата, четврта во серија.

Тој во финалето беше подобар од Унгарецот Мартон Фучович со 2-0 во сетови 7:6 и 6:4.

Рековме ова е четврт по ред трофеј за Русинот на АТП турнирите. Да потсетиме на неговата серија, го освои Хамбург, Ст.Петерсбург, Виена и сега Ротердам.

Коронавирус