сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 106
home Останати спортови

Алонсо се враќа во Мекларен

Алонсо се враќа во Мекларен

Двократниот шампион во Формула 1, Фернандо Алонсо, кој се повлече од својата кариера во најпрестижните автомобилски трки, ќе се врати на патеката.

Шпанецот ќе пилотира автомобил на Мекларен за тестовите што ќе бидат на патеката во Бахреин во неделата, по Гран при викендо кој започнува подоцна денес со слободните тренинзи.

Многу експерти сметаат дека Шпанецот може и да се премисли во еден момент и повторно да ја оживее кариерата во Ф1.

Коронавирус