среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 73
Во живо

Изјава на Мицкоски по средба со пазарџиите

home Останати спортови

Агњешка Радванска ја заврши кариерата

Агњешка Радванска ја заврши кариерата

Полската тенисерка Агњешка Радванска денеска објави дека го остава тенисот по 13 години професионална кариера.

– За жал, повеќе не можам да тренирам и да играм на начин како што сум навикната. Време е за нови предизвици, за нови идеи, еднакво возбудливи како и оние на теренот, напиша 29-годишната Радванска на социјалните мрежи.

Агњешка Радванска освои 20 ВТА титули во кариерата.

Тенисерката од Полска, кој во еден период беше рангирана и на второто место на ВТА листата, играше финале на Вимблдон во 2012 година кога загуби од Американката Серена Вилијамс.

Локални избори 2021