сабота, 8. август 2020. Вести денес: 0
home Останати спортови

4-минутен домашен тренинг за топење масни наслаги

4-минутен домашен тренинг за топење масни наслаги

Ефикасни вежби за топење на масните наслаги околу стомакот можат да се прават и во домашни услови без никаква опрема.

Крег Балантајн ќе ви демонстрира неколку вежби за кои ќе ви требаат 4 минути дневно. Ефикасни се за топење на најпроблематините масни наслаги, оние околу стомакот.

Како и за било кои вежби, запомнете дека физичкото вежбање е само половина од она што може да го преземете. Без здрава исхрана, нема вежба која ќе ви помогне да се ослободите од килограмите онака како што замислувате.

Коронавирус