сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 0
home Останати спортови

14 српски новинари завршија во карантин до крајот Олимписките игри

14 српски новинари завршија во карантин до крајот Олимписките игри

Проблем за српскиот медиум на Олимписките Игри во Токио. Дури 14 членови на РТС завршија во карантин, според пропозициите на Јапнија, таму ќе останат до 4. август.

Иако сите се негативни и имаат примено вакцина за Ковид-19, сепак ќе мораат да ги почитуваат правилата на оваа земја. Овие 14 новинари за Токио во авион патувале со лице кое било позитивно на коронавирус.

Карантинот им завршува на 4. август, кога и се спушта завесата на Игрите.

Коронавирус