вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 116
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Останати спортови

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Вашите напори за слабеење можеби беа попречени од избивањето на пандемијата и затворањето на теретаните. Иако салите за вежбање пак се отворени, можеби уште не сте подготвени да влезете таму. Затоа, искористете што можете во удобноста на вашиот дом.

Овие 10 вежби се едноставни и лесни за изведување – за некои можеби е потребно малку повисоко ниво на спремност, но има опции со што да ги замените. Вежбајте и слабејте дома, без справи, без невозможни диети.