среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 15
home Кошарка

Жоан Плаза нов тренер на Бетис

Жоан Плаза нов тренер на Бетис

Шпанскиот кошаркарски стручњак Жоан Плаза е назначен за нов тренер на Бетис.

Педесет и шестгодишниот тренер постигна договор со клубот кој настапува во АЦБ лига.

Плаза ќе го замени Куро Сегуру, кој беше отпуштен од Бетис пред една недела. Изминатите две години Жоан ги помина во Зенит од Санкт Петербург.

Коронавирус