среда, 3. март 2021. Вести денес: 181
home Кошарка

Згодната италијанската кошаркарка: Кога не игра, позира гола (ФОТО)

Згодната италијанската кошаркарка: Кога не игра, позира гола (ФОТО)

Една од најзгодните кошаркарки на светот, Италијанката Валентина Вињали кога не игра, сака да позира целосно гола.

Во слободното време на социјалните мрежи објавува провокативни фотографии.

Неколку пати досега призна дека повеќе заработува како топ модел отколку како кошаркарка, а 28-годишната членка на клубот Баскет Рома позираше дури и за „Playboy“.

Со оглед на тоа дека располага со тело на менекенка и атрибути кои оставаат без здив, не би не чудело доколку наскоро престане да се занимава со кошарка.

 

View this post on Instagram

 

Faccio le fusa e poi ti sbrano ??‍♀️

A post shared by Valentina Vignali (@valentinavignali) on

 

View this post on Instagram

 

⚡️ @martidall

A post shared by Valentina Vignali (@valentinavignali) on

Коронавирус