понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Кошарка

ЗДОВЦ: Не требаше да дојдам на погребот на Дуда

ЗДОВЦ: Не требаше да дојдам на погребот на Дуда

Членот на златната генерација на југословенската кошарка која доминираше во годините пред распадот на СФРЈ, Јуре Здовц призна дека воопшто не планирал да дојде на погребот на Душан Ивковиќ, одржан во вторникот на Новите гробишта во Белград.

На крајот, не само што дојде, туку учествуваше во еден симоболичен момент, заедно со Дивац, Даниловиќ, Паспаљ и Раѓа.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.

Локални избори 2021