четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 178
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

Во живо

Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром

home Кошарка

Жалбата одбиена: МЗТ Скопје ќе мора да плати 15.001 евро

Жалбата одбиена: МЗТ Скопје ќе мора да плати 15.001 евро

Одборот за жалби на АБА лигата ја потврди првичната казна за МЗТ Скопје за лоша организација на натпреварот со Сутјеска.

Аеродромци ја обжалија одлуката да платат 15.001 евро и еден меч да играат пред празни трибини, но телото при регионалното кошаркарско натпреварување ги одби.

Казната за „сино-белите“ е навреди и плукање на навивачите кон српскиот судија Марко Јурас во мечот со Сутјеска поради што, најпрво, беше испразнета една трибина, а потоа и целата сала. (МИА)

Парламентарни избори 2020