среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 104
home Кошарка

Забивање на Леброн Џејмс вредно 208.000 долари (ВИДЕО)

Забивање на Леброн Џејмс вредно 208.000 долари (ВИДЕО)

Во 2019 година во  „Стејпс центарот“ кошаркарската Арена каде игра Лос Анџелес Лејкерс на мечот против Сакраменто, кој на крајот го добија Езерџиите со 99:97. Тој меч остана запамтен по еден потег на гпрвата звезда на тимот Леброн Џејмс.

Првата ѕвезда на Лејкерс тргна кон кошот, пред него се појави Немања Бјелица . Леброн ѕверски ја заби топката во кошот, а еден фоторепортер успеа да го фотографира тој момент.

Од фотографијата беше направен постер, кој беше продаден за неверојатни 208.000 долари. Тоа е најскапиот постер во историјата на кошарката.

 

Коронавирус