вторник, 2. март 2021. Вести денес: 0
home Кошарка

Вилијамсон постави нов НБА-рекорд и застана рамо до рамо со Шекил (ФОТО)

Вилијамсон постави нов НБА-рекорд и застана рамо до рамо со Шекил (ФОТО)

Младиот кошаркар Зајон Вилијамсон стана вториот кошаркар во кариерата, кој успеал да постигна 200 поени со процент на успешен шут поголем од 55, но притоа постави и уште еден рекорд.

Оклахома успеа да слави против Њу Орлеанс со 123-118, но ноќта ќе се памети по 32 поени и шест скокови на Вилијамсон, кој немаше поддршка од остнатите кошаркари, но и покрај тоа стана најмлад играч во НБА историјата, кој врзал шест меча со најмалку 20 поени.

Коронавирус