петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 210
home Кошарка

ВИДО: Инцидент во НБА, Дончиќ доби колено во лице

ВИДО: Инцидент во НБА, Дончиќ доби колено во лице

Кошаркарите на Далас Маверикс беа поразени со 112-109 на домашниот терен синоќа од Индијана Пејсерс.

Неверојатната ситуација се случи во втората четвртина, кога Лука Дончиќ и Едмонд Сумер беа во центарот на вниманието.

Со одлична финта, Дончиќ го „исфрли“ Сумер, кој тргна да го блокира Словенецот, но не очекуваше ваков потег на Дончиќ.

Сумер скокна високо и не можеше да се запре, удри во Дончиќ со коленото, кој заврши на подот. За среќа, сепак, Словенецот добро помина во оваа ситуација.

Коронавирус