понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 66
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Кошарка

ВИДЕО: Урнебесна реакција на „Летечкиот Мајк“ на тврдењето дека Пејтон го „успорил“

ВИДЕО: Урнебесна реакција на „Летечкиот Мајк“ на тврдењето дека Пејтон го „успорил“

Во 7-та и 8-та епизода од документарниот серијал посветен на Мајкл Џордан има навистина многу интересни момент. Едниот веќе го објавивме за пензионирањето и плаџењето на Леброн Џејмс. Во вториот интересен момент кој ќе го објавиме е делот од емисијата кога Гери Пејтон зборува како го „успорил“ Мајкл Џордан во едно фиднале. Непроценлива е реакцијата на „Летечкиот Мајк“ додека го гледа видеото.

– Луѓето од страв се тргаа на страна од Џордан, но јас не. Одлучив дека ќе го изморам. Постојано го удирав и го туркав и тоа ни донесе резултат. Серијата се смени. Жалам што не го направив тоа порано. Не знам дали конечниот исход од финалето ќе беше поинаков, но верувам дека резултатот ќе беше поинаков доколку го удирав од почетокот, вели Пејтон на видеото, додека Мајкл гледа и се смее.

Коронавирус