среда, 5. август 2020. Вести денес: 126
home Кошарка

ВИДЕО: Страшна повреда на Лука Дончиќ!

ВИДЕО: Страшна повреда на Лука Дончиќ!

Словенечкиот кошаркар и НБА-ѕвезда Лука Дончиќ доживеа незгодна повреда на дуелот за Далас Маверикс против Мајами Хит.

Човекот кој игра во одлична форма по само една минута го напушти паркетот, откако незгодно згазна и страдаше зглобот.

Моментот на повреда на Дончиќ:

Засега, не е познато за каква повреда се работи, а кошаркарот веднаш беше префрлен во соблекувална на дополнителни прегледи. Од Далас информираа дека тој нема да се врати на средбата

Коронавирус