петок, 4. декември 2020. Вести денес: 162
home Кошарка

ВИДЕО: Срце јуначко не издржа, големиот Шек ронеше солзи за својот брат Коби Брајант

ВИДЕО: Срце јуначко не издржа, големиот Шек ронеше солзи за својот брат Коби Брајант

Синоќа ТНТ направи посебна емисија за трагично загинатиот Коби Брајатн, а Шекил О’нил со солзи во очите зборуваше за својот брат.

„Ова боли.. Не ми е добро, лошо сум. Би сакал да зборев повеќе со него во последно време. Ваква болка долго време немам почувствувано“, рече Шек меѓу остнатото.

Додека зборуваше за Коби легендарниот центар постојано плачеше. Едноставно не можеше да ги сокрие емоциите.

извор: sportmedia.mk

Коронавирус