сабота, 27. февруари 2021. Вести денес: 0
home Кошарка

ВИДЕО: Смаилагиѓ се избламира сакајќи да го одглуми Џордан

ВИДЕО: Смаилагиѓ се избламира сакајќи да го одглуми Џордан

Ален Смаилагиќ постигна десет поени во поразот на Голден Стејт од ЛА Лејкерс од 120-125.

Но, добрата партија на српскиот кошаркар падна во сенка на неговиот неславен обид да забие, кој на крајот беше и комичен.

Смаилагиќ имаше отворен пат кон кошот и се обиде спектакуларно да ја забие топката, но се чини ги потцени своите можности. Неговиот потег го следеа соиграчите од клупата, кои исто не можеа да се воздржат.

Коронавирус