среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 62
home Кошарка

ВИДЕО: Ова е наследникот на Мајкл Џордан

ВИДЕО: Ова е наследникот на Мајкл Џордан

Фаворизираниот Реал Мадрид го задржа максималниот ефект во домашното првенство во Шпанија, откако вчера го победи Тенерифе на гостински терен.

Мечот го одлучи одличниот Серхио Љуљ со две тројки во последната минута. За пофалба беше и потегот на Џордан Мики, кој како некогаш Мајкл Џордан „летна“ и направи забивање од линијата за слободни фрлања.

Погледнете го неверојатниот потег на американскиот кошаркар:

Мики пристигна во Мадрид ова лето, откако една сезона помина во редовите на Химки Москва.

Извор: gol.mk

Коронавирус