сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 79
home Кошарка

ВИДЕО: Објавена снимка од последната порака што ја добил пилотот на хеликоптерот

ВИДЕО: Објавена снимка од последната порака што ја добил пилотот на хеликоптерот

По подаот на хеликоптерот во кој загина Коби Брајант сите истражувања и информации водат кон тоа дека несреќата ја предизвикал пилотот на леталото поради лошите временски услови.

Во јавноста протече снимка од разговорот помеѓу контролата на летање и пилотот, на која се слуша како пилотот се предупредува дека е премногу ниско.

Исто така се слуша како добива инструкции за зголемување на брзината и да ги избегне планините, но тој го прави спротивното и ја зголему висината по што следи кобниот пад.

Несреќата била регистирана во 9:47 часот утрото во локално време.

Коронавирус