вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 159
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Кошарка

ВИДЕО: Неверојатен цепелин на Леброн и Дејвис

ВИДЕО: Неверојатен цепелин на Леброн и Дејвис

Лос Анџелес Лејкер ја игра најдобрата кошарка во последната деценија и одлично ја отвори новата сезона на НБА лигата. По седум одиграни кола „езерџиите“ имаат шест победи, а на последната над Чикако Булс повторно на паркетот блескаше Леброн Џејмс.

Првата ѕвезда на Лејкерси зад своето име запиша нов трипл-дабл учинок (30 поени, 10 скока и 11 асистенции), а на негова адреса заврши и асистенцијата на мечот, откако на перфектен начин го проигра Ентони Дејвис кој заврши со атрактивен цепелин.

  • Цепелинот на Лејкерси против Булси: 


Лејкерси својот единствен пораз оваа сезона го запишаа само од градскиот ривал Клиперси на стартот од сезоната.

 

Коронавирус