четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Кошарка

ВИДЕО: Миличиќ се врати и за малку не ја скрши конструкцијата од кошот

ВИДЕО: Миличиќ се врати и за малку не ја скрши конструкцијата од кошот

Дарко Миличиќ е на насловните страници во српските медиуми, кои будно го следеа неговиот кам-бек на кошарката.

Од оваа сезона, поранешната НБА ѕвезда настапува за КК „I came to play“. На првиот меч центарот постигна два поени, а при истите за малку не настрада конструкцијата на кошот.

Погледнете го забивањето на Миличиќ:

Коронавирус