петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Кошарка

ВИДЕО: Мики како Мајкл Џордан – ја заби од линијата за слободни фрлања!

ВИДЕО: Мики како Мајкл Џордан – ја заби од линијата за слободни фрлања!

Фаворизираниот Реал Мадрид го задржа максималниот ефект во домашното првенство во Шпанија, откако вчера го победи Тенерифе на гостински терен.

Мечот го одлучи одличниот Серхио Љуљ со две тројки во последната минута. За пофалба беше и потегот на Џордан Мики, кој како некогаш Мајкл Џордан „летна“ и направи забивање од линијата за слободни фрлања.

Погледнете го неверојатниот потег на американскиот кошаркар:

Коронавирус