четврток, 6. август 2020. Вести денес: 33
home Кошарка

ВИДЕО: Мајкл Џордан и на 57 години се труди да го задржи стилот

ВИДЕО: Мајкл Џордан и на 57 години се труди да го задржи стилот

Легендарниот Мајкл Џордан повторно е во центарнот на вниманието на неговите фанови, но овојпат не поради „Последниот танц“.

Џордан на свои 57 години одлучи да им одржи лекција на неколку момчиња во уличен баскет. Откако успеа да поентира во негов стил

порача: Имате ли вие Јутјуб, погледнете таму кој е Мајкл Џордан.

Коронавирус