петок, 10. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Кошарка

ВИДЕО: Лука Дончиќ седми ден без својот баскет

ВИДЕО: Лука Дончиќ седми ден без својот баскет

Додека фудбалерите низ светот веќе шкрипат со заби, им се трча им се плаче, па решија жонглираат со тоалетна хартија во домашен карантин, по нивен пат тргна и најдобриот европски кошаркар во моментов во НБА, Лука Дончиќ.

А Бобан Марјановиќ е победник во овој предизвик со тоалетна:

 

Коронавирус